تاریخچه ی صنعت آسانسور در جهان


 

از دیر باز تا کنون مساله ی جابه جایی آب از معضلات انسان بوده است ، بعده ها این خود آب بود که در تولید نیرو برای جابه جایی اجسام نقش به سزایی را ایفا کرد که در آغاز انقلاب صنعتی هنگامی که آب به بخار تبدیل شد ، تبدیل به خدمتگذاری قدرتمند گردید .

جالب است بدانید آسانسور های اولیه توسط نیروی آب به حرکت در می آمدند .

بخار آب که نقش وزنه ی تعادل آسانسور را بازی و کابین را به به بالا می کشید بخار آب واسطه ای برای بالا وپایین کشیدن یک پیستون درسیلندر پیش راندن یک موتور رانش مستقیم ویا کشیدن یک کابل بود .

نیروی آب میتوانست با قدرت عظیم خود بار های سنگینی را به سمت بالا بکشد .

“درطول دوره استفاده ازسیستم هیدرولیک صنعت آسانسور آموخت که چگونه با استفاده ماهرانه ازوزنه تعادل و آکومولاتور فشارآب راافزایش دهد”

در ابتدای استفاده از این فن آوری فقط بار های بزرگ توسط سیستم های هیدرولیک در اسکله ها ، کارخانه ها و کارگاه ها جابه جا می شدند .

بعدها با اعمال تغییر در این سیستم امکان جابه جایی بار های سبک و همچنین مسافر با سرعت بالا توسط این سیستم فرآهم آمد .

در آن زمان کشور انگلیس در خط مقدم توسعه ی سیستم های بالا بر برای مصارف خانگی و صنعتی بود اما این فرانسوی ها بودند که کاربرد های تازه ای به منظور ترویج فرهنگ و تفریح برای آن یافتند و این سیستم را در برج ایفل به کار گرفتند .

سیستم هیدرولیک بار دیگر توانست افتخارات خود را از این بازار کسب کند اما این بار روغن جایگزین آب شده بود ، حال این بار نوبت آمریکایی ها بود که توانستند سیستم هوا-روغن را با سیستم تمام روغن جایگزین کنند ، سیستم های هیدرولیک در اوایل کار خود مصارف صنعتی داشتند که بعده ها با ظهور پمپ های کم صدا توانستند جای خود را در مصارف خانگی نیز باز کنند .

امیدواریم از این مقاله ی ارائه شده توسط شرکت دیبا صعود لذت برده باشید .

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید