آسانسور چیست ؟


“با كمي تامل به تاريخ صنعت و تغيير و تحولات به وجود آمده در علم بشري در طي اين سالها و پس از انقلاب صنعتي مي بينيم كه بشر همواره از علم به عنوان يك فاكتور بسيار مهم در جهت پاسخگويي به بسياري از مجهولات دنياي اطراف خود بكار مي برد و همچنين از علم خود در جهت ايجاد راحتي و انجام سريع‌تر امور و در نهايت سرعت بخشيدن به زندگي انسان بهره برده و مي برد و در اين ميان يكي از آن ابزاري كه در سايه تلاش علمي بشر در خدمت انسان به كمك تعلق بشر در آمده صنعت ساخت و طراحي و نصب آسانسور است كه نقش بسزائي در بسياري از امور زندگي و كمك به انسان دارد . مانند حمل بارهاي سنگين و حمل بارهاي بيمارستاني و حمل مسافرين در ساختمان بالاي 5 طبقه به ويژه آسمان خراش و برج ها و حمل مصالح و بسياري از كارهايي كه در صورت نبودن آن انسان مي بايستي رنج محنت بسيار متحمل مي شد براي انجام آن ”

در پايان سعي  شده با جمع آوري برخي از اطلاعات مفيد در رابطه با اجزاء و ساختمان آسانسور و مراحل نصب و مراكز فروض قطعات و قيمتهاي آنها و بررسي خصوصيات مكاني كارگاه آسانسور بتوان قدمي هر چند ناچيز در جهت اطلاع رساني به افراد مشتاق اين صنعت پويا به ويژه قشر دانشجو برداشته شود.

آسانسور وسيله اي دائمي براي بالا بردن بين و سطح توقف يا بيشتر است . اين وسيله شامل كابين براي حمل مسافرين و يا بار است كه حداقل قسمتي از آن در داخل ريلهاي راهنماي صلب كه به صورت عمودي با مورب با زاويه كمتر از  درجه نسبت به محور قائم نصب شده حركت مي كند .
طبقه بندي آسانسورها بر اساس نوع رانش :

  1. آسانسور با سیستم هیدرولیک دارای کنترل فرمان میکروپروسسور در انواع مختلف.
  2. آسانسورهای از نوع بدون موتورخانه  در انواع مختلف (Machine Room Less)
  3. آسانسورهای دارای موتور گیربکس و موتور خانه با سیستمهای AC2 – VVVF
  4. آسانسور با سرعت بالا و بدون گیربکس به منظور افزایش بازدهی آسانسور و به حداقل رساندن استهلاک موتور و در نهایت افزایش عمر آسانسور و تجهیزات وابسته در انواع مختلف.
  5. ساخت آسانسورهای خاص بنا به سفارش مشتری در هر نوع

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید